Zgaga

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

17. sep 2007 23:04

Meni pomagajo 3 kapljice evkaliptovega olja, prav tako pa mi pomaga tudi žvečilni gumi, ki ga zelo intenzivno žvečim. Balenka

vale11  

član od: 11.4.2006

sporočila: 79

17. sep 2007 23:11

Če te pogosto peče zgaga je možno da imaš refluks ezofagitis, to je ko ti preveč zateka v požiralnik želodčna kislina, kar pomeni da zadevo je treba zdraviti v osnovi,a ne uporabljati domačih zdravil , zato ker trenutno pomagajo potem pa se vse ponovi i spet enako .Spati pa je treba z dvojno blazino da ponoči kislina ne zateka v požiralnik.Meni edin kar mi pomaga od domačih zdravil je vsak dan spiti po eno žličko olja iz šentjanževega čaja. Drugač enkrat na dan tablete ulzol.Cao vale11

tanya017  

član od: 16.2.2007

sporočila: 216

18. sep 2007 8:18

Hvala vsem za nasvete,vsekakor bom poskusila.Pri zdravniku sem tudi bila,mi je dal tablete Ranital naj jih jemljem več mesecev.Ker so težave občasne,bi si rada pomagala tudi brez zdravil,če ni prehudo. Lep dan! tanya017

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

17. maj 2012 14:11

Vprašanje: katera živila ne povzročajo "zgage" oz. so blagodejna za kontraefekt? Mojo v ramenih širšo polovico  peče kislina - večina v predelu žličke. Prebrala sem nekaj forumov, članek na kulinariki, ugotovitve: nič kave, cigaret, stresa itd. Zanima me, če ima katera/kateri ta problem in kako se prehranjuje? Torej kaj vam "paše" za pojesti. Jaz sem npr. zadnjič kuhala paradižnikovo juho in je moj dragi imel težave že po par žlicah. Pozdravček.

Začetnica

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

17. maj 2012 15:06

Paradižnikove juhe sicer ne jemo (ker je jaz ne jem ), moj dragi je imel grozne težave z zgago, ko sem še delala polnjeno papriko s prežganjem. Potem sem jo nekaj časa gostila s podmetom, zdaj pa naredim precej malo omake samo s pelati, tako da sploh ne dodam nobene moke in je prav fino gosto, ko voda povre.

Ne vem, če še kdo dela papriko po tako enostavnem receptu, kot jaz.

Še ena težava zna biti količina dodanega sladkorja v paradižnikovo omako. Jaz ga dodam bolj previdno kot sol, v že skoraj kuhano papriko.

Sicer pa, mene bi tudi grozno šraufalo, če bi mi kdo ponudil paradižnikovo juho.

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 17. 2012 18:03

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

17. maj 2012 15:16

Meni je pri zgagi pomagalo jabolko.

Mislim pa, da je to lahko povezano tudi  z prekomerno težo, med drugim.

Jaz odkar sem shujšala, do nakako idealne teže za mojo višino, pa je to bilo samo 4-5 kg me zgaga sploh ne peče več.

irena66

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. maj 2012 17:57

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

 

Ne vem, če še kdo dela papriko po tako enostavnem receptu, kot jaz.

 



Vanja

 

Ja tudi

Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

17. maj 2012 18:02

Vendy, a polniš paprike s surovim mesom?

 

Vanja

Mygrace

sporočila: 6506

17. maj 2012 18:36

Tudi jaz, Vanja, tudi jaz. Pa še veliko takih poznam.

Meso surovo.

V omakco pa malček luštreka.

Pa tiste (obrezane) peclje tudi fliknem v zos. Paprike ne zapiram.

Aja, omakca mora biti gosta, ne vodena, jasno.

 

Uf, so se mi sline pocedile

Mygrace

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4528

17. maj 2012 20:36

Hehe, Vanja, moja je še enostavnejša, niti sladkorja ni v paradižnikovi omaki

 

Kar se zgage tiče, odkar dam čebulo v mrzlo maščobo in jo dušim, ne pa pražim, Človek spet lahko uživa v golažu in podobnih čebulnih rečeh.

 

lp

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti